Ohita navigaatio

Aika Olennaista 26.4.2023

Ammatilliset opettajat AO ry:n hallituksen kokouksen nostot 4 / 2023

Ammatilliset opettajat AO ry mahdollistaa monenlaiset tapaamiset. Meillä on ollut tänä keväänä jo kaksitoista paikallisten jäsenyhdistysten tapaamisia, joissa olemme tavanneet satoja yhdistyksemme jäseniä.

Muita kevään aikana toteutettuja jäsentapahtumiamme ovat mm. vaalipiirien puheenjohtajien tapaaminen, AO STUDIO järjestö- ja viestintäasioista, luottamusmiesten verkostotapaaminen sekä pääkaupunkiseudun ja Uudenmaan seudullinen tilaisuus. Tilaisuuksiin on osallistunut runsaasti jäsenistöämme.

AO:laiset , jotka osallistuvat OAJ:n, OKKA-säätiön tai NLS:n kansainvälisyysmatkalle, voivat hakea AO:lta matkustus- ja majoituskustannuksiin avustusta, jota myönnetään hakijalle kerran kalenterivuoden aikana. Avustushakemus tulee olla hallituksen käsittelyssä ennen kansainvälisyysmatkaa.

Lisätietoja avustuksesta: Sanna Kettunen, sanna.kettunen@ammatilliset.fi

Yhdistyksemme

vaikuttaa ammatillisen koulutuksen sisällön ja aseman kehittämiseen sekä toimii ammatillisen opetusalan työolosuhteiden ja -hyvinvoinnin edistämiseksi yhteistyössä OAJ:n kanssa.