Ohita navigaatio

Aika olennaista 12.9. ja 18.9.?

Laajennetussa hallituksen kokouksessa 12.9.2019 valmistelimme vuoden 2020 toimintasuunnitelmaa yhdistyksen kokoukselle ja keskustelimme sopimusneuvottelutavoitteista. Hallituksen jäsenet vievät työhyvinvoinnin lukuvuoden työhyvinvointihaastetta työnantajilleen.

18.9. hallituksen kokouksessa valmisteltiin vuosikokousta ja vastattiin vuosikokousaloitteisiin. Niissä nousi esille AOn toiminnan kehittäminen ja vuosityöaikaan liittyviä sopimusneuvottelutavoitteita. Ammatillisen toisen asteen hankerahan hakeminen on tärkeää; Hallitus toivoo, että kaikki AOn aktiivit toimivat koulutuksenjärjestäjien kanssa yhteistyössä hankerahan hakemiseksi. AOn mielestä on tärkeää, että palkataan riittävästi opettajia ja opinto-ohjaajia.

Uutiset

Uutiset

Aika Olennaista 21.9.2023

24.09.2023

Yhdistyksemme

vaikuttaa ammatillisen koulutuksen sisällön ja aseman kehittämiseen sekä toimii ammatillisen opetusalan työolosuhteiden ja -hyvinvoinnin edistämiseksi yhteistyössä OAJ:n kanssa.